Projekta nosaukums: No inovatīviem oglekļa nanocaurulīšu-topoloģisko izolatoru materiālu tīkliem veidotas lokanas termoelektriskās ierīces. Periods: 01.10.2020. – 31.12.2020.
Pirmo n-tipa oglekļa nanocaurulīšu paraugu termoelektrisku īpašību izpēte parādīja, ka iegūtās metālisku/pusvadītāju oglekļa nanocaurulīšu attiecības nav pietiekošas, lai normālos (gaisa) apstākļos oglekļa nanocaurulīšu paraugos ilgstoši saglabātos n-tipa vadāmība. Notiek oglekļa nanocaurulīšu tipu atdalīšanas metodes optimizācija efektīvākai oglekļa nanocaurulīšu ar metālisku vadāmības tipu atdalīšanai no nanocaurulītēm ar pusvadītāju vadāmības tipu. Veikta dažādu tipu oglekļa nanocaurulīšu izkarsēšana inertā un skābekļa atmosfērā, kā arī karsēšanas procesa ietekmes uz nanocaurulīšu morfoloģiju un elektrisko vadāmību izpēte (SIA 3D Strong).
Turpinās oglekļa nanocaurulīšu – antimona telurīda pārklājumu ar dažādām oglekļa nanocaurulītes/antimona telurīds attiecībām elektrisko un termoelektrisko īpašību izpēte dažādos temperatūru diapazonos. Izmantojot pirmos SIA 3D Strong sintezētos n-tipa oglekļa nanocaurulīšu paraugus, ir sintezētas oglekļa nanocaurulīšu – bismuta selenīda heterostruktūras ar dažādām oglekļa nanocaurulītes/bismuta selenīds attiecībām. Notiek paraugu morfoloģijas izpēte. Uzsākta oglekļa nanocaurulīšu – antimona telurīdu pārklājumu stabilitātes izpēte gaisa atmosfērā pie dažādiem mitruma līmeņiem. Darbā tiek izmantota elektroķīmiskās impedances spektroskopijas metode. Sagatavotas pirmās elastīga oglekļa nanocaurulīšu – antimona telurīda plēvītes, iekapsulējot oglekļa nanocaurulīšu – antimona telurīda pārklājumu silikonā un atdalot to no stikla pamatnes. Sākti eksperimenti neiekapsulēto un iekapsulēto pārklājumu mehāniskās stabilitātes noteikšanai (LU).