Projekta nosaukums: No inovatīviem oglekļa nanocaurulīšu-topoloģisko izolatoru materiālu tīkliem veidotas lokanas termoelektriskās ierīces. Periods: 01.01.2021. – 31.03.2021.
SIA 3D Strong. Sagatavota otrā n-tipa paraugu sērija, pielietojot funkcionalizēšanu ar dzelzs pentakarbonīlu. Notiek iegūto oglekļa nanocaurulīšu morfoloģijas, elektrisko un termoelektrisko īpašību izpēte. Turpinās oglekļa nanocaurulīšu nogulsnēšanas eksperimenti, variējot to tipu un pamatnes izvietošanas leņķi un temperatūru. Iesākti eksperimenti oglekļa nanocaurulīšu izgulsnēšanai uz dielektriskām pamatnēm, nepielietojot šķīdinātājus.
LU. Turpinās antimona telurīda un bismuta selenīda pārklājumu sintēze uz SIA 3D Strong sagatavotām oglekļa nanocaurulīšu pamatnēm, variējot attiecību termoelektriskais materiāls: oglekļa nanocaurulīšu daudzums. Notiek lādiņnesēju transporta mērījumi sintezētajās hibrīdstruktūrās inertas atmosfēras un vakuuma apstākļos, kā arī elektriskās vadītspējas un Sībeka koeficienta mērījumi gaisā. Veikti mehāniskās, elektriskās un termoelektriskās stabilitātes atkarību no liekšanas rādiusa un virziena pētījumi neiekapsulētiem un pirmajiem polidimetīlksiloksānā iekapsulētiem paraugiem. Notiek eksperimentālo datu apstrāde un analīze.
Aktuālie projekta rezultāti prezentēti LU 79. starptautiskā zinātniskā konferencē (ZOOM vidē) divos mutiskos referātos:
1. K. Buks, J. Andžāne, A. Zariņš, V. Voikiva, D. Erts "Synthesis and characterization of Bi2Se3/SWCNT hybrid structures for applications in flexible thermoelectrics"
2. L. Bugovecka, K. Buks, K. Niherysh, J. Andžāne, D. Erts "Synthesis and properties of flexible carbon nanotube-metal chalcogenide structures"